wordpress nedir indir

WordPress Nedir ?

WordPress, açık kaynak kodlu, PHP ve MySQL kullanılarak oluşturulmuş bir kişisel internet yayıncılığı sistemidir. B2-cafelog projesinin devamı olarak kabul edilir. WordPress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)’dir. Bu özelliği sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir. Google tarafından çok hızlı index alınır ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress 2001 yılından bu yana kullanılmaktadır.

Kullanışlı oluşu, hızı, geniş kullanıcı tecrübesi ve rahatlığına odaklanmış bir yayım yazılımı olup açık kaynak yazılımına katılan aktif bir toplulukla geliştirilmektedir.

WordPress’in ilk çıktığı zamanlardan bugüne kadar kullanımı sürekli artmış ve yaygın kullanım oranı arttıkça da wordpress daha da kullanışlı hale getirilmek için sürekli geliştirilmiş ve hala geliştirilmeye devam etmektedir.

İlk çıkışı bir blog alt yapsı olsa da günümüzde artık wordpress ile sadece blog sitesi değil, haber siteleri, e-ticaret siteleri, sosyal medya siteleri, kurumsal siteler ve hatta forum siteleri dahi kurulabilmektedir. Türkiye’deki popüler ve milyonlarca ziyaretçisi olan birçok site wordpress alt yapısı kullanmaktadır. Buna Türkiye’nin en büyük haber siteleri de dahildir.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.