wordpress eticaret yapmak

WordPress ile E-Ticaret Yapmak İçin Hangi Eklentileri Kullanmalıyım ?

WordPress’in 60.000’den fazla eklentisi vardır.

Eklentilerin bu kadar çok olması bir çok WordPress kullanıcısı için heyecan verici olabilir. Tüm bu eklentiler arasında gerekli olan en iyi eklentileri nasıl seçebileceğiniz konusunda kafanız karışabilir.

Hangi birini deneyip de karar vereceksiniz. işte burada başkalarının tecrübeleri ve popülerlik değeri sizin için bir gösterge olabilir. Çünkü yaygın kullanılan eklentiler hem denenip büyük bir kitle tarafından tercih edilmiş, hemde farklı versiyonlarla uyumlu olduğunu gösterir.

WordPress ile e-ticaret yaparken işinize yarayabilecek popüler eklentiler nelerdir?

E-ticarette kullanabileceğiniz popüler WordPress eklentilerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz:

1. WooCommerce e-ticaret eklentisi

Şu an için en popüler WordPress e-ticaret eklentisi WooCommerce dir. E-ticaret vitrininizi WordPress ile sıfırdan yapmak için harika bir eklentidir. Neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Woocommerce kendisi bir wordpress eklentisi olsa da woocommerce için yapılmış başka eklentilere de ulaşıp eticaret sitesini geliştirebilirsiniz.

2. Easy Digital Downloads (EDD) wordpress eklentisi

Easy Digital Downloads, WordPress’te dijital ürünleri (indirilebilir ürünleri) yönetmek ve satmak için basit ve sezgisel bir eklentidir. WooCommerce de bu desteğe sahiptir fakat EDD’nin dijital satışa imkan sunan daha fazla özelliği vardır ve kullanıcı arayüzü daha sadedir.

3. Cart66 Cloud

E-ticaret sektöründe WooCommerce ile rekabet etmek zor, ancak Cart66 Cloud sağlam bir altyapıya sahiptir. Cart66 Cloud tümleşik özelliklerin çoğuna sahip bir WordPress e-ticaret eklentisi sağlar ve yapılandırması basittir.

4. Ecwid Ecommerce Shopping Cart

Ecwid Ecommerce Shopping Cart, WooCommerce ile benzerlik gösteren birçok yönü vardır fakat farklı bir kuruluma sahiptir. Temel farklılıklardan biri, Ecwid’in istediğiniz herhangi bir web sitesinde kullanılabilmesidir. Bir Drupal siteniz varsa, bir çevrimiçi mağaza açmak için Ecwid’i kullanabilirsiniz. Hatta Tumblr, Facebook, WordPress ve daha fazlası için de geçerlidir. WooCommerce ise sadece wordpress içerik yönetim sistemiyle çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.