wordpress eticaret satislarimi nasil arttiririm

WordPress ile E-ticaret Satışlarımı Nasıl Arttırabilirim?

E-ticaret satışlarını yaptığınız web sitenizde satış yapmak istediğiniz hedef müşterileri çekmek ve satışları artırmak için ayarlamalar yapıldığında, işletmeniz üzerinde önemli bir etkiye sahip olur.

Bu başarıyı nasıl yakalarım diyorsanız, işte size WordPress ile eticaret satışlarınızı artırabileceğiniz 4 önemli stratejik öneri:

1. Web sitenize e-posta abonelik eklentisi ekleyerek ziyaretçilerinizi bülten abonesi yapın.

Sosyal medyanın giderek yaygınlaşmasına rağmen e-posta, bir eticaret sitesi için çevrimiçi pazarlamada en etkili yollardandır. E-maillere cevap verme oranları, Facebook ve Twitter’daki cevaplama oranlarından daha yüksektir.

Siz de bu popülerlikten faydalanmak için ziyaretçilerinizi e-mail listenize abone olmayı teşvik edebilirsiniz. Fakat böyle bir çalışma için girişim de bulunmadan önce İYS hakkında bilgi edinmenizde fayda var. iys.org.tr/iys/nedir

E-posta abonelerinizi oluşturmak için ilk 2.000 abone için ücretsiz hizmet sunan MailChimp eklentisi iyi bir başlangıç olabilir. Bu eklenti web sitenizin herhangi bir yerine abonelik formları eklemenize imkan sağlar. Eklenti ayrıca değerli liste ve abone verilerini WordPress panonuza çeker, böylece listenizin büyümesini gözlemleyebilir ve hangi mesajların en iyi cevabı aldığına bakabilirsiniz.

2. Dönüşüm için ayarlanmış iyi bir açılış sayfası oluşturun.

Açılış sayfası, ziyaretçileri belirli bir eylemde bulunmaya teşvik etmek için tasarlanmış bir web sayfasıdır ve web sitenizin diğer sayfalarında farklı görünür.

mesela reklam kampanyası (tıklama başına ödeme veya sosyal medya) veya bir e-mail kampanyası için hedef olarak bir açılış sayfası oluşturabilirsiniz.

Elementor, WordPress için en iyi sayfa oluşturuculardan biridir. Açılış sayfaları harekete geçirici mesajlar ve tüm WordPress e-ticaret sitenizi tasarlamak için kullanılabilir.

3. Remarketing (yeniden pazarlama) ile ürünleriniz ile önceden ilgilenmiş kişilere ulaşın.

Ziyaretçilerin çoğu ürünlerinizin iyi olup olmadığına bakmadan, satın almadan veya etkileşimde bulunmadan web sayfanızda çıkabilirler. Ziyaretçinin dikkatini çekmek sanıldığı kadar kolay bir iş değildir.

Yeniden hedefleme ve yeniden pazarlamanın devreye girdiği yer burasıdır. Yeniden pazarlama, ürünlerinize önceden ilgi göstermiş kişilere ulaşabilir. Bu gerçekleştiğinde, reklamların tıklanma şansı daha yüksektir ve bununla WooCommerce eticaret sitenize ziyaretler artacaktır.

4. Müşterileriniz için önemli olan konular hakkında blog yazmayı ihmal etmeyin.

Blog yazmak zaten wordpress in işi. Blog yazarken herhangi bir eklentiye ihtiyacınız olmayacak. Çünkü blog oluşturma, WordPress altyapısının bir parçasıdır.

Web sitenizi, müşterinizin ilgisini çekecek bir platform olarak kullanır, genel soruları yanıtlar, eğitimler yayınlar ve ilginç hikayeler aktarırsanız, insanların ilgisini çekebilirsiniz. SEO’ya katkısı olması için insanların okumak isteyeceği kaliteli içerik oluşturmalısınız.

Müşterilerinizin daha fazla bilgi edinmek isteyeceği konular hakkında çeşitli yazılar yazmak, web sitenize daha fazla internet gezgini çekmenin en etkiliyöntemidir. Daha fazla ziyaretçi, e-ticaret işinde daha fazla satış yapmak anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.