wordpress icin 10 eklenti onerisi 1

WordPress için En İyi 10 Eklenti

WordPress başlangıçta bir blog oluşturma altyapısıyla kurulmuş olmasına karşın günümüzde birçok ihtiyaca cevap veren içerik yönetim sistemine dönüşmüştür. Örnek vermek gerekirse WordPress ile blog dışında e-ticaret, portfolyo gibi siteler tasarlama imkanına sahipsiniz. Bunları yaparken ihtiyacınız olan plugin (eklentiler) dir. Sizlere bu konuda yardımcı olması için kullanışlı 10 tane eklentiden bahsedeceğim. Konuyu daha fazla dağıtmadan bu eklentileri sıralıyorum.

1. Woocommerce

Hazır e-ticaret sitelerinden bahsetmişken ilk sıraya WP eCommerce eklentisini yazıyorum. Woocommerce sayesinde internet siteleriniz üzerinden online satış yapma imkanına erişebiliyorsunuz. WordPress ile hazırladığınız site artık sizin internet ortamındaki mağazanız halini alıyor.

2. All in One SEO Pack

WordPress tabanlı sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) için gelişmiş seçenekler sunuyor. İnternette wordpress ile oluşturduğunuz içeriklerinizin başta google olmak üzere diğer arama motorlarının hızlı ve doğru bir şekilde indekslenebilmesi en az özgün içerik, reklam ve tanıtımlar kadar önemlidir. Organik ziyaretlerin artması seo yapılandırmasının sonuçlarındandır.

3.Broken Link Checker

Sitenizde bulunan linklerin tümünün halen çalışıp çalışmadığını kontrol eder ve eğer varsa bozuk linkleri size haber verir. Web sitenizdeki kırık linkleri nasıl bulacağınızı bilmeniz sitenizin hem arama motorlarınca sağlıklı görülmesini sağlar hem de ziyaretçilerinizin bu kırık linkler yüzünden sitenizi terk etmesini önlemiş olur.

4.Contact Form 7

Bu eklentiyi sitenizde aktifleştirdiğiniz takdirde çok kullanışlı bir iletişim formuna sahip olacaksınız. Ziyaretçileriniz ile iletişim kurmak onlardan mailler almak özellikle e ticaret siteleri için son derece olumlu sonuçlar getirir. Captcha ve Akismete destek de sunan uygulama sayesinde spam ve botlara karşı da önleminizi almış olacaksınız.

5.WordPress Importer

Bu eklenti sitenizin yedeğini almaya yarar. WordPress Importer sayesinde yazıları, sayfaları, yorumları, kategorileri, etiketleri ve özel alanları yedekleyebilir daha sonra yedeği tekrar sitenize yükleyebilirsiniz. Olası bazı sorunlar karşısında özellikle eticaret siteleri gibi çok sayıda ürün bulunduran siteler için hayati önem taşımaktadır. Bir wordpress eticaret mağazası için kesinlikle bulundurulması gereken eklentidir.

6.Akismet

Bu eklenti sitenizde herhangi bir şekilde trackback veya spam olup olmadığını arar. Eğer böyle bir yorumla karşılaşırsa Akismet bu yorumları sitenizin bulunduğu dizinde spam klasörüne aktarır ve bu spam yorumların sitenizi etkilemesini engeller.

7.JetPack by WordPress.com

WordPress tarafından kullanıma sunulan bir eklenti. Bu eklenti ziyaretçi istatistikleri, sosyal medya ayarları, sitedeki yazıların dil bilgisi kontrolü ve daha birçok özellik sunuyor.

8.WP Super Cache

Bu eklentisi WordPress‘in dinamik yapısını statik bir HTML sayfasına çeviriyor. Kullanıcı siteye girdiğinde HTML sayfasını göstererek hem daha hızlı açılmasını hem de sunucuyu daha verimli kullanmayı sağlıyor.

9.WP-PageNavi

Bu eklenti blogunuzda sayfa yapılandırması yapmanıza yarıyor. Yani yazılarınız arasında WP-PageNavi eklentisi ile geçiş yapabiliyorsunuz.

10.Yoast SEO

WordPress sitelerinin arama motoru optimizasyonu (SEO) geliştirmek için en çok tercih edilen eklentilerden biri.

Bu yazımızda WordPress eklentilerinden bahsettik. WordPress pluginleri hakkında sorularını bu yazının altında yorum yazarak sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.