site disi seo nedir nasil yapilir
Seo

Site Dışı SEO Nedir, Nasıl Yapılır ?

Site Dışı SEO Ayarları Nedir ?

Site dışı SEO ayarları, arama motorlarındaki sonuç sayfası sıralamasında sitenizi daha üst sıralara çıkartmanın bir başka yoludur. Site dışı seo ayarları, sitenizin güvenilir kimliğini güçlendirmek ve domain ( alan adı ) yetkinliğiniz ve güvenile bilirlik hissi yaratmanız için size yardımcı olacaktır. Site dışı SEO’ nun daha başka faydaları site trafiğinde, sayfa sıralamalarında ve markanızın geniş kitlelere ulaşmasında artış elde etmektir.

Site Dışı Link Oluşturma

Site dışı SEO işlemleri genellikle link oluşturmayla bağlantılı bir çalışma sürecidir. Link oluşturmak, diğer internet sitelerinden kendi web sitenize link alma işlemidir. Ayrıca harici link oluşturma olarak da adlandırılır. Asıl unsur ise özgün bir içeriktir.

Site içi SEO ayarları tarafından bakıldığında, özgün ve kaliteli içeriğe sahip sitenizin olması, ilgili anahtar kelimeler ve arama motoru sıralaması için içeriğinizi optimize etmenize olanak tanıyacaktır. Site dışı SEO ayarları stratejisinde daha yüksek kaliteli ve özgün içeriğe yer vermek diğer internet sitelerinin sizin sitenize link vermesine katkıda bulunur.

Sitenize dışarıdan link oluşturmak için aşağıdaki stratejileri değerlendirebilirsiniz;

  • Yüksek kaliteli ve özgün içerik oluşturmak : İçeriğinizin orjinalliği, iyi yapılandırılmış ve akıcı bir yazı düzeni şeklindeyse, diğer internet siteleri sizin web sitenize link verirler.
  • Site dışında etkileşim ; Kendi sitenize benzer diğer sitelerde vakit geçirmelisiniz. Alakalı içeriğe sahip diğer siteleri arayabilirsiniz. Onların içeriklerini de siz paylaşabilirsiniz, böylece onlarında sizin içeriklerinizi paylaşılmaları ihtimalini yükseltirsiniz. Tabi ki bunu karşılıklı olarak anlaşıp birbirinizin linkini sitelerinizde yayınlayabilirsiniz. Karşılıklı backlink oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.