sem seo arasindaki fark nedir
Seo

SEO ve SEM Arasındaki Fark Nedir ?

SEO ve SEM Farkı

SEO nedir ve seo ayarları nasıl yapılır sorularına cevaplar bulmaya çalışırken birçoğumuzun kafasının karışmasına sebep olan başka bir konuyu da ele almak gerekir. SEO ile SEM arasındaki fark nedir? En kısa cevabı her ikisinin de başarılı bir dijital pazarlama kampanyasının ayrılmaz elemanlarıdır.

SEO, SEM ayarlamalarının bir alt elemanı gibidir. Seo ve Sem arasındaki en belirgin fark ise SEM için yapılan ayarlamalar belirli kitleleri hedeflemek için ödeme yaparak arama motorlarında reklam yönteminin hedeflenmesidir. SEO ayarları ise doğrudan organik ve ücretsiz trafiğe odaklanan kendi web sitenizde kedi tecrübe ve çalışmalarınızı içerir.

Seo; zaman içinde kendi tecrübeleriniz ile gelişen stratejik planlarrınızdır. Arama motorlarındaki algoritma güncelleme işlemlerini ve gelişen teknoloji takip ederek seo stratejinizi ileriye taşıya bilirsiniz.

Sem; reklamlarınızı nerede, hangi anahtar kelimeler ile, nezaman ve hangi analizler ile en doğru şekilde yönetme biçimidir. Biraz sektörünüz hakkında tecrübenize ve hedefleriniz için değerlendireceğiniz verilerini analiz edip bütçenize uygun reklamlar vermenize odaklanan bir çalışmadır.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.