opencart kapida odeme modulu

Opencart Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli Ekleme Modülü

Opencart Kapıda Ödeme Seçeneği için Ek Ücret Nasıl Eklenir ?

Opencart eticaret yönetim sistemi ile yönettiğiniz e-ticaret sitenizde müşterilerinize kapıda ödeme seçeneği ile satış yapıyorsanız. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmaları ürünleri müşterilerinize teslim ederken ürün bedelini tahsil ederler. Böylece müşterilerinize eticaret için en güvenilir ödeme şekliyle alışveriş yapmanın imkanını sunmuş olursunuz. Elbette kargo teslimi esnasında gerçekleşen ödeme şeklinin de bir bedeli var. Anlaşmalı olduğunuz kargo şirketi size bu işlem için bir miktar hizmet bedeli ödemenizi ister. Bu kesilen hizmet bedeli ürünün ücretini kargo kapıya gelip ürünü teslim aldığında ödeme yapmak isteyen müşteriye sipariş işlemini tamamlamak için sepete gittiğinde göstermek olası anlaşmazlıkları ortadan kaldırır.

Aşağıdaki linkten opencart kapıda ödeme hizmet bedeli modülünü indirip opencart yönetim panelindeki eklenti yükle bölümünden opencart modülleri içine yükleyip kullanmaya başlayabilirsiniz. Hepsinden önce opencart sisteminizi ve sitenizin database’ini yedeklemeyi unutmayın!

Opencart kapıda ödeme hizmet bedeli modülü buradan indir

Bu işlem için eklentiler bölümündeki ödeme metodları içindeki kapıda ödeme eklentisi kurulu ve durumu açık olmalı. Yani müşteri sepette alışverişini tamamlama aşamasındayken kapıda ödeme seçeneği karşına çıkıyor olmalı.

Birde en son sipariş toplamlarının listelendiği yerde kapıda ödeme hizmet bedelini Toplam tutarı eklemesi için verdiğim linkten indirip kurduğunuz modülü aktif etmeniz gerekir.

Artık Kapıda ödeme seçeneğini seçen müşterinizin ödeyeceği toplam tutara birde kargo şirketinin hizmet bedeli de eklenmiş olacak.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.