cpanelden opencart kurulumu nasil yapilir

Opencart CPanel ile kolay kurulum nasıl yapılır ?

Cpanel üzerinden kolayca OpenCart eticaret yönetim sitemini kurun.

E ticaret sitesi kurmak için yazılım hizmeti veren şirketlere veya e ticaret kurulumunu ücretli yapanlara ihtiyaç duymadan ücretsiz ve hızlı bir şekilde opencart altyapılı e ticaret sitenizi kendiniz kurabilirsiniz. Hem de çok kolay bir şekilde. Yapmanız gereken hosting yönetiminden Cpanel’e girmek ve aşağıdaki adımları takip ederek E ticaret sitenizi kolayca kurmaktır.

CPanel yönetimine giriş yapın ve CPanel’de yazılım bölümün içindeki Installatron Applications Installer’a tıklayın.

cpanel opencart kurulum nasil yapilir

Installatron Applications Installer tıkladıktan sonra açılan ekranda e ticaret yönetim sistemlerinin olduğu bölümden opencart’ı tıklayıp devam edin. Buradan diğer e ticaret yazılımlarını da kurup kullanabilirsiniz.

opencart cpanel ile kolay kurulum nasil yapilir

Karşınıza sitenize opencart kurulum karşılama ekranı gelecek ve bu uygulamayı kur butonuna tıklayarak kurulum işlemi için gerekli ayarlar kısmına geçeceksiniz.

opencart eticaret sitesi kurulumu kolay nasil yapilir 1

Opencart kurulumuna başlamak için bazı ayarları yapacağınız ve siteniz hakkında bilgileri dolduracağınız ekrana yönlendirileceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta opencart kurulumu tamamlandıktan sonra sitenizi yönetmeye başlamak için gereken opencart yönetim paneline giriş için gerekli olan kullanıcı adı ve parolanızı hatasız bir şekilde yazmanızdır. Hatta Güvenli bir yerlere not alabilirsiniz fakat kimseyle paylaşmayın.

opencart hizli kurulum ekrani

Hemen alt kısımda versiyon ve güncelleme ayarları var. Son sürüm hangisi ise onu önerecektir. Dil seçiminizi yapıp devam edin.

opencart kurulumunda versiyon ayari

Burada tekrar hatırlatayım yönetici adı ve şifrenizi düzgün yazın ve unutmayın. E-mail adresi olarak da geçerli bir adres kullanın. Sonrasında kur butonuna tıklayın.

opencart eticaret sitesi en basit nasil kurarim

Bir kaç dakikalık bir ilerleme çubuğu izledikten sonra siteniz hazır. Sitenize “siteadi.com/admin ” den ulaşabilirsiniz ve o unutmamanız dediğim yönetici adı ve parolası ile sitenizin opencart yönetim paneline giriş yapabilirsiniz.

Herkese bol kazançlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.