kiyafetlerde-kombin-renkler-nasil-olmali

Kıyafetlerde Hangi Renkler Birbiriyle Uyumludur

Kıyafetlerde Renk Uyumu nasıl Olmalı

Hangi renkler birbiriyle uyumludur? Hangi ten ve saç rengine hangi tonlarda kombinler iyi gider? Yanıtlar burada!

İş yerinde ya da günlük yaşamda, tarz sahibi biri kendisini girdiği ortamda hemen belli eder. Böyle biri olmak, girdiğiniz ortamda göz doldurmak istiyorsanız, size bir kaç önerimiz olaacak. Burada vereceğimiz öneriler marka yada belirli bir moda akımının örnekleri olmayaacak. Zaten giydiklerinizin ne olduğundan ziyade, giyim tarzınızı nasıl ön plana çıkardığınızı ve kıyafetlerinizi kendiniz ile nasıl uyumlu hale getirdiğinizdir. O’nun modası, bu’nun tarzı, Şu’nun kombini aslında pek de önemli değil, önemli olan kendi özgün stilinizi oluşturmak. Kendi tarzınızı oluştururken kıyafet renk uyumu , hangi ten rengi hangi renk kıyafetlerle uyumlu olur gibi bazı kritik noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Hangi Renkler Birbiriyle Uyumludur?

Kabul ediyoruz ki klasik giyim konusunda, örneğin takım elbise veya iş elbisesi söz konusu olduğunda, aynı renk kombinler yaratabilirsiniz. Dönem dönem tüm kıyafetlerin aynı renk olduğunu modada sıkça görmekteyiz. Ancak konu özgün bir stil olduğunda renk uyumu farklı bir şekilde çalışır. Bu sayede modanın sınırlarına doğru kayabilirsiniz ve kendinize yakışanı giyme şansınız artar. İşte tüyolar!

Kontrast yaratmak: Soğuk renkler ile sıcak renklerin uyumu, pastel renklerin kendi içinde birbirine karşıtlığını kullanmak bu konuda önemli bir done sağlayacaktır. Sarı ile mavi, kırmızı ile yeşil, gri ile pembe, mavi ile beyaz, genelde karşıt kıyafet renk uyumunda en fazla kullanılan renklerdir. Pastel ve mat tonlar karşıt kullanılırlarsa da parlak renklerden ziyade yine pastel tonlarla kombinlenmelidirler. Pastel sarı ve kırmızı buna iyi bir örnektir.

Aynı renk skalasında tonları bir araya getirmek: Özellikle kendinize yakıştırdığınız bir kıyafet tonu varsa ve bundan çok uzaklaşmak istemiyorsanız, aynı rengin farklı tonlarını birbirine çok yakın olmadan kullanın. Örneğin açık kahve bir gömlek ile haki yeşili bir pantolon veya tersi, koyu kahve şapka, çanta ve ayakkabı ile toprak tonlarında bir stil oldukça hoş görünür. Veya açık mavi ve lacivert uyumu ile oldukça şık ve stil sahibi görünmek mümkün.

Aynı tonlarda kıyafet uyumunda stil sahibi görünmenin en basit ve hoş yollarından birisi aksesuar seçiminde karşıt bir renk seçmektir. Örneğin toprak tonlarındaki bu kombinasyonumuzun üzerine kırmızı bir şal seçmek, hangi renk kıyafete hangi renk şal seçmek isteyeceğiniz konusunda iyi bir fikirdir.

Esmerlere Hangi Renk Kıyafet Yakışır?

Öncelikle esmer tene hangi renk kıyafet yakışır sorusunun cevabı olarak tek bir rengi belirtemeyiz ancak bazı kombinasyonların yakışacağını söyleyebiliriz. Ten renginizi ortaya çıkarmak için beyaz, bej, safir rengi yanı sıra gri ve açık kahve kombini veya lacivert – beyaz kombini size yakışabilir. Esmerlere hangi renk kıyafet yakışır konusunda teninizin koyuluğunu ne kadar göz önüne çıkarmak istediğiniz de önemli bir yaklaşım sunar. Afro-Amerikan ünlülerin altın rengi ve parlak renklere düşkünlüğü, giyilmesi çok zor renkleri üzerlerinde rahatlıkla taşımaları bu yaklaşım farkına iyi bir örnektir.

Sarı Saça Hangi Renk Kıyafet Yakışır?

Sarışınsanız ve sarışınlığınızla gurur duyuyorsanız, saç renginizi ortaya çıkarmak istiyorsanız koyu kahve ve siyah tonları tercih edin. Biraz daha cüretkar bir stil arıyorsanız mor ve lila ile kombinler yapabilirsiniz. Karşıt renk olarak bu renklerle beyazı kullanın. Ülkemizde sarışınlığın kıymeti olduğundan sarı saça hangi renk kıyafet yakışır deyince her renk yakışır diye cevaplasalar da kırmızı renkten uzak durmanızı öneririz.

Buğday Tenlilere Hangi Renk Kıyafet Yakışır?

Çok koyu olmayan yeşil tonları, gri ve gri tonları, açık toprak renkleri, lacivert, buğday tenlilere hangi renk kıyafet yakışır konusuna başlıca cevaplardır. Karşıt renkleri bej ve sarı ile kombinleyebilirsiniz.

Beyaz Tenlilere Hangi Renk Kıyafet Yakışır?

Pembe, turuncu, fıstık yeşili, mürdüm eriği gibi renkler beyaz tenlilere hangi renk kıyafet yakışır sorusuna başlıca çözüm olacaktır. Beyaz ten rengi sayesinde çoğu insanda sırıtan kırmızı gibi renkler, parlak kumaşlar sizin ten renginizi de dengeleyerek kıyafeti üzerinizde taşımanızı kolaylaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.