gozluk-seciminde-angi-renk-almaliyim

Hangi Renk Güneş Gözlüğü

Hangi renk güneş gözlüğü bana kullanmalıyım ?

Yüz şeklinizin ne olduğunu ve hangi çerçevenin yüz şeklinize tam olarak uyduğunu biliyorsunuz. Yüzünüzün daha da parlaması için çerçevenin rengi de önemlidir. Hangi renk size yakışır, tamamen ten renginize ve saç renginize bağlıdır. Bu sayede hangi çerçeve renginin size uygun olduğunu bilirsiniz.

Sıcak renk türü

Cildiniz sarı alt tonluysa sıcak renk tipisiniz. Bunu yapmak için bilekteki damarlara bakın. Renkleri yeşilimsi mi? O zaman teninin sarı alt tonu var ve sen sıcak bir renk tipisin! Kolayca bronzlaşsanız ve çabuk yanmasanız bile, sıcak bir renk tipi olma ihtimaliniz yüksektir. Asker yeşili, bordo ve sıcak kahve gibi sıcak renklerde güneş gözlüğü çerçeveleri cildinizi daha da parlak hale getiriyor!

Soğuk Renk Türü

Cildiniz pembe alt tonluysa havalı bir renk tipisiniz. Bileğinizdeki damarlara yakından bakın. Mor/mavi renkliler mi? O zaman teninin pembe alt tonu var ve sen de havalı bir renk tipisin! Güneşte bronzlaşmakta veya kolayca yanmakta zorlansanız bile, soğuk bir renk tipi olma ihtimaliniz yüksektir. Parlak, soğuk renklerde çerçeveler, havalı türlerde en iyi şekilde görünür. Örneğin mavi, metal veya antrasit grisi güneş gözlüklerini düşünün. Pastel renkli camları mı tercih ediyorsunuz? Bu da sana çok yakışmış!

Nötr Renk Türü

Cildinizde belirgin bir sarı veya pembe alt ton yoksa nötr bir renk tipisiniz. Bunu belirlemek için bilekteki damarlara bakın. Damarlarınız hem yeşil hem de mavi/mor mu? O zaman nötr bir renk tipisin! Çerçevenizin rengine gelince, iki yöne de gidebilirsiniz; neredeyse her şey sana iyi görünüyor! Beğendiğiniz renkte bir güneş gözlüğü çerçevesi seçin.

 

Saç rengime hangi renk güneş gözlüğü yakışır?

Yüzünüzün şekline ve hangi renk tipine sahip olduğunuza ek olarak, saç renginiz de size en çok hangi renk güneş gözlüklerinin yakıştığını bulmak için iyi bir göstergedir.

  • Sarı saç: Altın, gümüş veya diğer açık renkli güneş gözlükleri en iyisidir. Siyah bir çerçeve genellikle çok zordur.
  • Açık kahverengi saç: koyu renklerden kaçının. Kırmızı-kahverengi veya bronz güneş gözlükleri saç renginizin parlamasını sağlar.
  • Koyu kahverengi saç: Koyu çerçeveler sana çok yakışıyor! Altın güneş gözlükleri de iyi bir seçimdir.
  • Siyah saç: Hafif gözlüklerle biraz solgun görünürsünüz. Çok iyi bir şekilde koyu veya siyah bir çerçeveye sahip olabilirsiniz. Tercih etmiyorsanız, altın veya gümüş çerçeve de mükemmel bir seçimdir.
  • Kızıl saç: Pastel ve koyu çerçevelerden kaçının. Altın bir çerçeve veya sıcak yeşil veya kahverengi bir renk size çok yakışır ve güzel saç renginizi vurgular.
  • Gri saç: Gümüş, mavi veya diğer havalı güneş gözlükleri size çok yakışacaktır. Sarı veya kahverengi güneş gözlüğü seçmemek daha iyidir.

Hangi renk güneş gözlüğü camları?

Artık tam olarak hangi çerçeveyi aradığınızı ve hangi çerçeve renginin size en uygun olduğunu biliyorsunuz. Şimdi son kısım geliyor: Güneş gözlüklerinizin hangi renk camlara ihtiyacı olduğunu belirleme zamanı! Size tam olarak hangi renk güneş gözlüğü camlarının size en uygun olduğunu belirleyebilmeniz için renkli camlar hakkında her şeyi anlatıyoruz.

Yeşil camlı güneş gözlüğü

Yeşil lensler, düşük ışık koşullarında bile ayrıntıları ve kontrastı daha iyi görmenizi sağlar. Uzak görüşlü iseniz, yeşil lensler mükemmel bir seçimdir! Yeşil lensler ayrıca parlamayı ve gölgeleri azaltır, böylece gözleriniz daha az yorulur.

Kahverengi camlı güneş gözlüğü

Kahverengi lensler kontrastı artırır. Kahverengi lensler mavi ışığı engeller ve günlük kullanım ve sürüş için mükemmel bir manzaradır. Dar görüşlü iseniz, kahverengi camlı güneş gözlükleri sizin için bir zorunluluktur.

Gri camlı güneş gözlüğü

Gri gözlükler ışığın parlaklığını azaltır ve gün içinde çok araba kullanıyorsanız tavsiye edilir. Gri camlı güneş gözlükleri de güneşlenmek için kullanışlıdır. Gri camlar, en az miktarda ışığın geçmesine izin verir, böylece gözleriniz parlak güneşten rahatsız olmaz.

Mavi lensli güneş gözlüğü

Mavi lensler kontrastı düşürür ve keskin ışığı filtreler. Keskin veya parlak ışığa dayanamıyorsanız, mavi lensli güneş gözlükleri iyi bir seçimdir. Bulutlu ve yağmurlu havalarda bile mavi camlı güneş gözlüklerinden daha iyi görebilirsiniz.

Turuncu veya sarı camlı güneş gözlüğü

Turuncu gözlükler, akıllı telefonlardan ve bilgisayar ekranlarından gelen mavi ışığı filtreler. Sarı gözlükler hem gündüz hem de akşam giymek için mükemmeldir. Kış sporları tatili sırasında sarı veya turuncu camlı güneş gözlüğü takmanız da tavsiye edilir, çünkü bu renkli camlar sis sırasında daha iyi görüş sağlar.

Pembe lensli güneş gözlüğü

Pembe lensler göz yorgunluğunu azaltır. Pembe parlamayı azaltır ve kontrastı artırır. Bulutlu bir günde pembe lensli güneş gözlüklerinin takılması önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.