google sitemi en son ne zaman indeksledi
Seo

Google Ne Zaman İndex Aldı ?

Google Sitemi En Son Ne Zaman İndexledi ?

Google sitenizi ne zaman index almak için ziyaret etti ?

Belirli periyodlarda arama motorları siteleri ziyaret ederler. Google bu işlemi spider yani örümcek olarak adlandırdığı bot ile yapmaktadır. Ziyaret ettiği sitelerde içerik olarak yeni eklenen veya güncellenen bilgileri kontrol eder ve önbelleğe sitenizin o anki görünümünü yükler. Google da arama yapan kullanıcılar yaptıkları arama sonucu olarak, o günkü önbellekte yer alan içeriğiniz kullanıcılara SERP de sergilenir.

Peki; siz sitenizi güncellediniz yada web sitenizi yeni kurdunuz. Google sitenizi indeks dizinine ekledi mi? Google sitenizin indeksini ne zaman almış bunu nereden öğrenebiliriz?

Yapmanız gereken sitenizi google da aratmak ve karşınıza çıkan sitenize ait serp görüntüsündeki title (başlık) yanında gördüğünüz küçük aşağıya bakan üçgene tıklayıp önbellek yazan kutucuğa tıklamaktır. Bu aşağıya bakan üçgen size spider tarafından google index dizinine gönderilen sitenizin görüntüsüne ulaşmanızı sağlar.

google sitemi
Google sitemi ne zaman indexledi nasıl görebilirim ?

Bu şekilde sizde kendi sitenizi serp te gördüğünüzde küçük üçgenden önbelleğe ulaşabilirsiniz. Google Önbelleğe sitenizin görüntüsünü ne zaman aldığını şu şekilde görebilirsiniz.

google sitemin indexini ne zaman aldi
Google index ne zaman aldı ?

Görüldüğü üzere google sitemizi 2 Şubat 2021 de index almış. bu tarihten sonra ki yapılan güncellemeleri google göremeyecektir. sizin yeni girdiğiniz ürünler, resimler, yazılar bir sonraki index tarihine kadar aramalarda çıkmayacaktır. Zaten yukarıda bunu anlatan bir uyarıda bulunmuş Aradan geçen süre zarfında geçerli sayfa değişmiş olabilir. demesinin sebebi budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.