eticaret yapmak icin neden wordpress

E-ticaret için Neden WordPress Kullanmalıyım ?

WordPress başlangıç olarak; blog, şirket web sitesi daha sonrasında portföy, forum, üyelik sitesi ve gelişen e-ticaret sektörü nedeniyle e-ticaret için kullanılan bir içerik yönetim sistemi halini almıştır. Kolay kullanımı ile wordpress basit site tasarımlarından, daha karmaşık e-ticaret tasarımı ihtiyaçlarını kolayca karşılamaktadır. WordPress’in tercih edilme nedenlerini kısaca şu şekild sıralayabiliriz. Detaylar yazımızın devamında…

  • 1. WordPress’i indirmesi ve kullanması ücretsizdir.
  • 2. Web site tasarımında esneklik sağlar.
  • 3. E-ticaret siteniz için verilerinizi analiz etme imkanı sağlar.
  • 4. SEO dostu e-ticaret sitesi hazırlayabilirsiniz.
  • 5. Mobil uyumlu responsive site oluşturun.
  • 6. Bir çok medya formatını destekler.
  • 7. Siber güvenlik sağlar.
  • 8. Geniş bir geliştirici ve kullanıcı topluluğuna sahiptir.

E-ticaret için WordPress Neden Yaygın ?

WordPress’in internette web sitesi hakkında ne derece güçlü olduğuna dair verileri bir kenara bırakırsak, e-ticaret işiyle uğraşanların neden WordPress’i tercih ettikelerini inceleyelim. 

İşte en önemli wordpress’i tercih etme nedenleri;

1. WordPress’i indirmesi ve kullanması ücretsizdir.

WordPress açık kaynaklı bir web tasarımı ve içerik yönetim sistemi olduğundan, istediğiniz zaman ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Yazılımlarını her kullandığınızda yada belirli periyotlarda ödeme yapmanız gereken diğer web sitesi oluşturanların tersine WordPress ile e-ticaret sitenizi oluşturmak için sadece hosting ve domain’e ödeme yaparsınız. Hosting ve domain firmalarından ihtiyacınıza uygun olan hizmetleri aldıktan sonra wordpress’i indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir. Kulağa hoş gelen tarafı da ücretsiz web sitesi tasarlamak olmalı. WordPress ve ihtiyacınız olabilecek bir çok eklenti ücretsizdir. Profesyonelleştikçe wordpress için ücretli tema ve profesyonel kullanıma yönelik eklentiler ayrıca satın alınabilir.

2. Web site tasarımında esneklik sağlar.

Web sitesi hazırlama hakkında hiç bir bilginiz olmasa bile, e-ticaret web sitenizi WordPress ile hazırlamak oldukça basittir. WordPress’te yüklü temaların çok sayıda çeşitlilik sunması nedeniyle sitenizi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz, ayrıca; e-ticaret sitenizi daha iyi hale getiren birçok eklentiyi sitenize bir kaç tıklamayla kurup hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.. E-posta kampanyaları, iletişim formları, kredi kartı ödemeleri vb. tüm özellikleri sayesinde WordPress ile kolayca e-ticaret sitenizi kurup ürünleri yükleyebilir ve dakikalar içinde internette yayınlamaya başlayabilirsiniz.. WordPress, e-ticaret sitenizde yapmak istediğiniz her şey için herhangi bir kısıtlama olmadan çalışma esnekliği sunmaktadır.

3. E-ticaret siteniz için verilerinizi analiz etme imkanı sağlar.

WordPress ile e-ticaret sitenizi WooCommerce eklentisi ile oluşturduğunuzda, kendi içinde yerleşik bir analiz aracına da sahip olursunuz. Böylelikle üçüncü taraf analiz araçları veya yazılımları satın almanız gerekmez.

4. SEO dostu e-ticaret sitesi hazırlayabilirsiniz.

WordPress Google başta olmak üzere arama motorlarının sitenizi taramasını kolaylaştıran bir içerik yönetim sistemidir. Google WordPress ile uyumlu olduğundan, e-ticaret sitenizin SEO ayarları bakımından çok önemli olduğu anlamını taşır. Sizler de zamanla internette Seo kavramını ve wordpress’in sağladığı kolaylıkları anlayıp kavradıkça ne demek iistediğimi dah iyi anlayacaksınız.

5. Mobil uyumlu responsive site oluşturun.

WordPress masaüstü ve mobil cihazlara uyumlu responsive websitesi hazırlamanıza olanak sağlayan birçok tema sunar. Hazırlayacağınız websitesi mobil cihazlar (cep telefonu ve tablet) için uyumlu olması günümüz internet kullacıları ve eticaret müşretileriniz için olmazsa olmaz özelliklerdendir.

6. Bir çok medya formatını destekler.

E-ticaret sitesine sahip olmak ziyaretçilerinize ilgi çekici görseller ve reklamlar sunmak için farklı medya (ortam) türlerine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Ürünleriniz için yüksek kaliteli görüntü, video, ses veya animasyon gibi satışların artmasına yardımcı olacak herhangi bilgilendirici içeriği WordPress sitenize kolayca yerleştirebilirsiniz.

7. Siber güvenlik sağlar.

E-ticaret sitelerinin popülerliği arttıkça bilgisayar korsanları bu çevrimiçi işletmelere daha fazla yoğunlaşıyor.. Bir WordPress e-ticaret web sitesi ile, geliştiricilerin web sitelerini korsanlardan korumak adına içerik yönetim sistemi (CMS) çerçevesini, eklentileri ve güvenlikle ilgili her şeyi düzenli olarak güncellediğinden emin olabilirsiniz.

8. Geniş bir geliştirici ve kullanıcı topluluğuna sahiptir.

Online olarak binlerce WordPress kullanıcısı olduğu için takılıp kaldığınız, çözemediğiniz bir yer olduğunda asla çaresiz değilsiniz.. Örneğin, WordPress e-ticaret sitenizi kurarken zorluklarla karşılaşırsanız, size yardım edecek bloglar, forumlar ya da sosyal medya grupları bulabilirsiniz. Mutlaka sizin yaşadığınız bir sorunla başka birileri de yaşamış ve sorunun nasıl çözüldüğünü açıklamışlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.