eticaret nasıl yapılır

E-ticaret Hızla Yaygınlaşıyor

Geleneksel alışveriş şeklinin internet ortamında daha verimli sonuçlar ile karşılanması tüketicilerin memnuniyet oranının yüksek olmasına neden olmakta. E-ticaret alışverişin kolay ve hızlı yoludur.

Ülkemizde diğer ülkelerin geldiği boyutlarda E-ticaret hizmeti sunamıyor olsak da, sektörün boyutu ciddi bir yükseliş ile tırmanışta ve gelişmeye son hız devam etmektedir. Ülkemiz de diğer ülkelerin henüz yakalayamadığı büyük potansiyel olarak internet ortamına hızlıca uyum sağlama imkanına sahibiz. Küçüklerimizden büyüklerimize tüm yaş grubundaki kişiler artık hızlı ve güvenilir ticaret sisteminin keyfini çıkarıyor. Hayatımıza gelen bu kolaylık, Türkiye genelinde o kadar büyük bir değişime neden olmuştur ki, neredeyse büyük bir oranda alışverişler herhangi bir işletmeye gitmeden yapılma aşamasındadır.

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren kişilerin neden kullanıcıların kolay alışverişleri tercih ettiklerini anlamaları ve strateji geliştirmeleri gerekir. Peki, Tüketiciler Neden E-ticaret işini bu kadar çok sevdiler?

Günün her saati ve yılın hergünü Alışveriş İmkanı

Dünya çapında satılan tüm ürünleri sadece birkaç tık ile kapınıza kadar getirebiliyorsunuz. Ortada zaman kaybı olmadığı gibi mesafe sorunlarına da ayrı çözüm sunmakta. Bu sayede tüketiciler kolay hizmet faaliyetine kavuşmuş oluyorlar.

İndirimli Ürünler ve Kampanyalar

Satışa sunal ürünün normal fiyatının sadece üszeri çizilip yeni fiyatı ile piyasaya sunulması tüketicilerin alma ihtiyacı olmasa dahi böyle bir fırsata ulaşabildikleri için ürünü almalarına teşvik etmektedir. E-ticaret sektörüne yönelen tüketicilerin %90’lık büyük bir kesimi indirimler ve kampanyalardan yararlanmaktadır. Markaların müşterilerine kısa mesaj ve email yoluyla indirimleri sunması alışveriş kolaylığını daha fazla üst seviyelere yükseltmektedir. Tüketiciler mağazadan mağazaya gezmek yerine internet ya da uygulamalar aracılığı ile anlık indirimleri öğrenerek bütçesine uygun alışverişe yeni boyut kazandırmaktadır.

Tercih Edilen Ürünleri Görebilme Fırsatı

Satılan ürünün mağazalardaki satın alınma miktarlarını mağaza yetkililerine sormadan öğrenemezsiniz. E-ticaret sektöründe ise kullanıcı kapasitesi bir hayli artış göstermekte ve tercih edilen ürün hakkında “En Çok Satılan Ürün” ibaresi belirtilmekte. Sadece tüketicileri değil, diğer satış firmalarının da kendi içlerinde rakip oranını düşürmek ve tedarik edilen ürün oranını inceleyebilmek için fırsatlar sunar.

İstediğin gibi alışveriş yap gizli kal. 

Yetişkinlere özel ürünlerin ya da iç giyim ürünlerinin fiziki bir mağazadan alınması insanlara biraz utanç verici gelebilir. Bu problemi kökünden çözen E-ticaret sektörü gizli ve güvenilir hizmet sayesinde müşteri gizliğini korumuş olacaklardır..

Fiyat ve ürünler arası farkların Kıyaslanması

Toplu satış sitelerinde ürünleri birbiriyle kıyaslama ve en ucuzunu diğer sektörler üzerinden bulma imkanını sizlere sağlamaktadır. Ekonomik bütçenizi sizin açınızdan en kolay şekilde araştırıp bulmanızı sağlayabilecektir.

Ürünler hakkında yapılan yorumların incelenmesi.

Satış alanında pazarlamayı gerçekleştiren kişiler sadece satış görevlileridir. Ancak siz hangi ürünü sorarsanız sorun o ürün her zaman 10 numara 5 yıldız bir üründür. Neticede firma görevlileri ürün satmayı hedefliyor. E-ticarette ise fiziksel temasta olmadığı için diğer tüketicilerin olumlu yada olumsuz yorumlarını inceleyeme imkanı oluşuyor. Satın alacağınız ürünü sadece satış görevlilerinin bakış açısından değil de sizin açınızdan bakarak gören diğer müşteriler sayesinde doğru bilgiler edinmiş oluyorsunuz.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.