Cildimi nasıl güzelleştiririm

Cildim Nasıl Güzelleşir ?

Cildim nasıl güzelleşir ve sağlıklı olması için ne yapmalıyım?

Sağlıklı cilde sahip olmak günlük yaşantımızın ve bazı alışkanlıklarımızın bize sunduğu bir sonuçtur. Canlı ve pürüzsüz bir cilde nasıl sahip olurum diyorsanız. Yapmanız gerekenler aslında basit ve doğal yöntemlerden ibarettir. Cildinizin güzelliği kremler , makyaj malzemeleri , cilt ve yüz temizleme ürünlerine ihtiyaç duymadan doğal yollarla elde edilebilir. Cilt sağlığı ve cilt güzelliği için yapmanız gereken tavsiyeler günlük hayatta rahatça uygulanabilir.

1- Düzenli uyuyun

Cildinizin güzelliği için uyku düzeninizin ve uyku kaliyenizin iyi olması çok önemli. Kendinizi yorgun hissetmeniz cildin de yorgun ve cansız görünmesine neden olur. Cildinizin yorgun görünmemesi için günde 7-8 saatlik bir uyku yeterli.

2- Narenciye tüketin

Narenciyenin her cinsinden tüketerek detoks yapın. Limonla sağlıklı organlarınız ve cildiniz arasında bağ kurarken, portakal tüketerek de almanız gereken C vitaminini alın.

3- Cildinize masaj yapın

Yatmadan önce, cildinizi temizledikten sonra nemlendiricinizi masaj yaparak sürün. Masajı yaparken kremi iyice yedirmeye özen gösterin.

4- Güneşin zararlı ışınlarından korunun

Çoğu kadın bronz tenli olmak ister ancak güneş ışınları ciltte ciddi zararlar oluşturabilir. Cildinizin sağlığı için doğrudan güneş ışığından koruyan, yüksek faktörlü kremler kullanın.

5- Bitter Çikolata tüketin

Çikolatanın sivilce ve aknelere neden olduğu bir gerçek, fakat bitter çikolatalarda bulunan antioksidan cild sağlığına iyi gelir. Fazla kullanımdan kaçınarak çikolatayı çok az miktarda tüketin. Hem cildinize hem de ağız tadınıza güzellik yapın.

6- Düzenli egzersiz yapın

Egzersizin faydaları saymakla bitmez. Cilt sağlığınız için de düzenli egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Cildinizin sıkılığı sağlıklı olduğunun işaretlerindendir.

7- Bol miktarda su için

Su vücudunuzun içini olduğunu kadar dışını da besler. Siz de cilt sağlığınız için bol su içerek detoks yapın. Özellikle her sabah aç karnına bir bardak ılık su tüketin.

8- Cildinize maske uygulayın

Haftada en az bir kere doğal malzemelerle hazırlayacağınız cilt maskesi uygulayın. Bu maskeleri evde kendiniz kullanacağınız miktarda hazırlayıp cildinize uygulamanız cildin güzelliğini kazanmasında çok yararlı olacaktır.

9- Bitki çayı için

Bitkisel çaylar cildi besler. Cildinizin sağlıklı olması için başta yeşil çay olmak üzere faydalı bitki çayları tüketin.

10- Yüzünüzü fırçalayın

Cildiniz donuksa renklendirmeye çalışın. Haftada iki kez yüzünüzü fırçalayarak kan dolaşımını hızlandırın ve cildinize renk gelsin.

11- Az makyaj yapın

Makyaj cildin nefes almasına engel olur. Bu nedenle fondoten, pudra gibi cildin gözeneklerini kapatan ve cildinizin nefes almasına engel olan malzemeleri mümkün olduğunca az kullanın.

12- Islak mendil kullanın

Nemlendirici ve canlandırıcı ıslak mendili çantanızdan eksik etmeyin. Temiz cildinizi sık sık ıslak mendillerle silip arındırın.

13- Krem kullanmayı azaltın

Günlük hayatta düzenli olarak kullandığınız kremlerin sayısını en aza indirin. Gece yatmadan ya da sabah kalktığınızda cildinize mümkün olduğunca az krem uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.