bluetooth kendiliginden aciliyor

Bluetooth Kendiliğinden Açılıyor

Kendiliğinden Açılan Bluetooth Nasıl Kapatılır ?

Telefonumun bluetooth’u kendiliğinden açılıyor diyorsanız yalnız değilsiniz. Yakın zamanda bu sorun ile sadece sizin telefonunuz değil birçok kişinin telefonunda bluetooth kendiliğinden açılmaya başladı. Bluetooth’u kapatsanız bile bir kaç saniye sonra tekrar açılıyor ve telefonunuzda bir arıza meydana geldiğini düşünüyorsunuz. Telaşlanmanıza gerek yok telefonunuz arızalı falan değil. Sadece HES uygulamasının son aldığı güncelleme ile HES uygulaması bluetooth bağlantınızı sürekli açmaya çalışıyor.

Çözümü yok gibi gözüküyor fakat kurcalarken sorunu çözdüm. En azından bu sorunu HES uygulamasını yazan programcılar giderinceye kadar geçici bir yöntem olarak kullanabilirsiniz.

Telefonunuzda HES uygulaması nedeniyle kendiliğinden açılan bluetooth nasıl kapatılır?

  • Telefonunuzdan AYARLAR a girin,
  • Açılan AYARLAR ekranındaki UYGULAMALAR a dokunun,
  • Karşınıza telefonunuzda yüklü olan Tüm Uygulamaların listelendiği bu ekrandan HES uygulamasına dokunun,
  • Açılan ekranda DURMAYA ZORLA ya dokunun ve HES uygulamasının durdurulunca bazı şeylerin düzgün çalışmayacağından endişe duyan bir mesaj belirecek. TAMAM a dokunun,
  • Şimdi o sürekli kapattıkça açılan bluetooth’u kapatabilirsiniz, tekrar açılmayacaktır.

Ancak; Bu sorun siz HES uygulamasını tekrar çalıştırınca yeniden ortaya çıkıyor. HES uygulamasını kullandıktan sonra bu işlemleri tekrar ederek bluetooth’u aynı şekilde kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.